redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Blackberry Hot

AdministratorAdministrator   Wrzesień 24, 2009  
 
0.0
 
3.7 (8)
21175   0   1   0   0   1

Recenzje użytkowników

2 reviews with 2 stars

8 reviews

 
(3)
 
(2)
 
(1)
 
(2)
1 star
 
(0)
Ocena ogólna 
 
3.7
 
3.7  (8)
 
3.9  (8)
Access restricted to members. To continue register or
Powrót do pozycji
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2  
 
Sortowanie 
 
Ocena ogólna 
 
2.4
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
4.0

Paul Gotard Blackberry

Dobrze pamiętam moment, w którym Paul Gotard wdarł się na nasz tabaczany rynek. Firma nie wiadomo skąd, wokół której krążyło pełno domysłów, bezpardonowo wdarła się na szczyty naszego rankingu, głównie za sprawą takich tabak jak Fruit Mix, Raspberry, czy Blackberry. Wtedy doznałem miłego odczucia, iż wreszcie coś się ruszyło, że teraz może być już tylko lepiej. Cóż fakty są takie, iż od połowy 2008, czyli od momentu zaistnienia tej firmy, mamy do czynienia ze znacznym rozwojem polskiego rynku tabaki. Jeszcze 2 lata temu nikt by nie pomyślał, że bez większych problemów będzie można kupić produkty z Afryki, ba, nikt nawet nie myślał, że większość okazów z oferty bliższych nam producentów będzie równie łatwo dostępna, co podstawka Poschla.

Oczywiście w powstaniu Paula Gotarda nie upatruję przyczyny tych zmian, zauważam jedynie zbieżność dwóch faktów w czasie. Do tych i innych rozmyślań nad dynamicznym rozwojem naszego rynku skłoniła mnie tabaka, o której na przełomie 2008 i 2009 roku było całkiem głośno. Chodzi mi tutaj o Blackberry wspomnianej wyżej firmy. W tamtych czasach była zapakowana w metalową puszkę, dziś zamieszkuje „radfordowską” tabakierę. Osobiście uważam, iż zmiana opakowania wyszła na dobre jakości i trwałości tabak Gotarda, lecz pozbawiła je odrobiny stylu.

Dzisiaj, zażywając Jeżyny, nie mogę się nadziwić, iż niecałe półtora roku temu wszyscy się nią zachwycali. Jest to bowiem tabaka raczej sucha, o nieco drobniejszym zmieleniu, niż poschlowski standard, co sprawia, że czasami wyląduje nieco głębiej, niż powinna.

Sam aromat przywodzi mi na myśl produkt innego znanego wytwórcy magicznego pyłu, mianowicie Rum&Blackberry Wilson`s of Sharrow. Podobnie jak w angielskim odpowiedniku, tak i tutaj zapach jeżyn jest mocno stłumiony i potrzeba sporej ilości czasu, aby go w pełni wyczuć. Zanim to się jednak stanie, musimy przebrnąć przez nijaką, słodkawą woń, z której jak już wspomniałem wyłonią się jeżyny. Zapachu tytoniu również tyle, co kot napłakał.

Mam trzy hipotezy dotyczące tej tabaki. Pierwsza – kiedyś receptura była lepsza, niż to, czego możemy obecnie uświadczyć. Druga – przeniesienie tabaki z puszki do plastiku spowodowało uszczerbek na intensywności aromatu, wszak starsze recenzje mówią o doskonale wyczuwalnej jeżynie (czyżby plastikowe tabakiery nie były wcale takie dobre?). Trzecia teoria dotyczy mojego egzemplarza, który może nie być pierwszej świeżości, co może być przyczyną takich, a nie innych wniosków.

Ogólnie rzecz biorąc, ta tabaka zupełnie mnie nie zachwyciła. Spodziewałem się intensywnej woni dojrzałych jeżyn, a dostałem duplikat WoSa Rum&Blackberry. Osobiście lubię tabaki o ulotnym, zagadkowym zapachu, który trzeba powoli odkrywać, lecz tym razem odpuszczę sobie ów proces poznawczy. Pomijam już fakt, iż wspomniany wyżej WoS wydaje mi się dużo lepszym źródłem zagadkowych jeżyn, niż ta tabaka. Oczywiście dopuszczam do siebie myśl, iż Blackberry prosto z taśmy produkcyjnej może okazać się zdecydowanie lepszym wyrobem. Dlatego tez, jeżeli macie zbędną kasę, nie boicie się rozczarowania, próbowaliście już WoSa Rum&Blackberry, a macie chęć na jeżyny, to śmiało możecie kupić tę tabakę.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- jeśli ktoś lubi ulotne zapachy, to pokocha tę tabakę
Minusy Tabaki
- jeśli ktoś oczekuje intensywnego aromatu, to ją znienawidzi
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
Ocena ogólna 
 
2.2
Ocena smaku 
 
2.0
Ocena opakowania 
 
3.0

Tabaka ta niewątpliwie nie zasługuje na tak wysokie miejsce w rankingu. Za pierwszym rzutem nosa (bo przecież nie oka) poczułem mocny tytoniowy smak, a dopiero po dłuższej chwili udało mi się poczuć słodki, jednak zbyt delikatny aromat jeżyn. Czytając recenzje moich poprzedników spodziewałem się prawdziwego 'tabaczanego cudu', jednak kupując te tabakę mocno się zawiodłem. Tabakierkę tą dobrze trzyma się w dłoni i jej skonstruowanie powoduje że tabaka przez długi czas zachowuje świeżość.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
-
Minusy Tabaki
-
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
2 rezultat(y) - wyświetlane 1 - 2