redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Szczegóły recenzji

Blackberry
Paul Gotard Snuff
by Administrator     Wrzesień 24, 2009    
(Updated: Kwiecień 18, 2011)
Ocena ogólna 

3.2
Ocena smaku 

3.0
Ocena opakowania 

4.0

Blackberry czy Alpina ?

Kolejna moja recenzja gotardowskich tabak. Tym razem na warsztat biorę Blackberry. Zawsze byłem przekonany, że to porzeczka, nie jeżyna. Trzeba chyba więcej czasu poświęcać na angielski. ;) Zakupiłem u siebie w mieście, za 6,50. Jak zawsze chwila zastanowienia zanim padł wybór, który Gotard tym razem.
Pudełeczko to standardowa, 8 gramówka. Kanciasta, z grafiką na której widnieje tarcza, wiatraki i reszta. Czyli solidne pudełeczko, któremu należy się czwóra.
Co otrzymujemy w środku tabakierki? Zmielenie lekko drobne, lekko wilgotne. Koloru średnio nasyconego brązu. Czasem widać jakieś jaśniejsze drobinki. Więcej nie ma się tutaj nad czym rozwodzić.
Teraz coś o zapachu jeżyny. Tabaka po wciągnięciu do nosa, od razu daje nam lekkie uczucie chłodnego orzeźwienia. Spowodowane jest to jak na mój nos mentolową nutą. Nie tak silną jak w produktach od Poeschla, ale mentol jest. W tym miejscu warto zaznaczyć, że aromat nie tylko w tym miejscu kojarzy się z wyrobami wyżej wspomnianej firmy. Po chwili czujemy aromat owoców leśnych, jeżyn, generalnie czujemy las... Zaraz zaraz już kiedyś i to nie raz czułem dokładnie taki sam aromat... Tak to Alpina! No cóż szkoda, że mamy tutaj do czynienia z gotardowską Alpiną, aromat ten sam, lecz konsystencja inna. W sumie po aromacie można było się czegoś takiego spodziewać, lecz myślę, że gdyby nie mentol wyrób ten byłby ciekawszy. Teraz otrzymaliśmy już coś co na rynku jest, a dodatkowo jest ogólnodostępne dla każdego. W tym starciu Alpina chyba wypada lepiej niż Blackberry.
Ogólnie nie jest to zła tabaka, nie możemy jej za wiele zarzucić. W moim osobistym odczuciu to po prostu średniak. Jeśli by ktoś miał zbędne 6,50 dodatkowo nie wiedząc na co je wydać, to może sięgnąć po Blackberry.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- Cena
- Ilość
- Całkiem przyjemny aromat
Minusy Tabaki
- Brak tego czegoś
- Niepotrzebny mentol
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 

Komentarze

Sortowanie 

To write a comment please register or